Wybieramy koszulkę na rower

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Wybieramy koszulkę na rower
0 Comments

Codziennie na mieście spotkać można ogromną ilość rowerów. Niektórzy na nich jadą do pracy, inni prowadzą intensywny trening, a jeszcze inni rekreacyjnie i dla przyjemności suną powoli po ścieżkach rowerowych. wszystkich tych rowerzystów oprócz tego, że kochają swoje dwa kółka łączy to, że wiedzą, czym jest dobra odzież na rower. Co o niej powinien wiedzieć zupełny laik?

Koszulka rowerowa

Koszulka na rower to prawdziwy temat rzeka. Na rynku znaleźć można naprawdę ogromny wybór różnego rodzaju materiałów i krojów, które w większości pozostają dla laików rowerowych tajemnicą.
Wyróżnić można trzy rodzaje koszulek. Po pierwsze, koszulkę bawełnianą, po drugie z materiałów sztucznych i tzw. koszulkę potówkę. Koszulka bawełniana ma ogromną wadę w postaci bardzo chętnego chłonięcia wilgoci i długiego jej zatrzymywania. Z tego powodu jest bardzo niepolecana w przypadku prowadzenia długich, intensywnych treningów, ponieważ nie tylko nie będzie komfortowa, lecz może być nawet źródłem odparzeń skóry. Taka odzież rowerowa z pewnością nie może być polecana. Sprawdza się natomiast w przypadku jazdy rekreacyjnej, która nie jest zbyt intensywna.
Koszulka wykonana ze sztucznych materiałów, też teoretycznie nie przepuszcza powietrza, lecz producenci, aby jednak zadbać o tę cechę, umieszczają zwykle w swoich modelach dodatkowe wstawki wentylacyjne, które mimo wszystko odpowiedni przewiew zapewniają. Jest to koszulka, która bardzo szybko schnie, dlatego też, nawet jeśli rowerzystę złapie deszcz po drodze lub też zechce swoją koszulkę wyprać w strumieniu, po kilkunastu minutach będzie ona już całkowicie sucha.
Ostatnim rodzajem koszulki jest tzw. potówka. Na pierwszy rzut oka jej nie widać, lecz to właśnie ten model jest tym, co ma się na myśli, myśląc odzież kolarska – https://www.mikesport.pl/odziez-rowerowa . Zakładana jest na gołą skórę pod zwykłą koszulkę kolarską, a jej zadaniem jej chłoniecie potu.