Dlaczego warto wybrać zabezpieczeni rower typu U-LOCK?

0 Comments

Rower, choć jest bardzo przydatnym pojazdem w mieście i znacznie ułatwia codzienne się po nim przemieszczanie, to jednak jest także pojazdem szczególnie mocno narożnym na kradzież. Z racji tego, że można go szybko i bezproblemowo ukraść, codziennie łupem złodziei padają setki rowerów. Jest jednak jedno zabezpieczenie roweru, które jest w stanie skutecznie powstrzymać każdego złodzieja. Nazywa się ono U-LOCK. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest U-LOCK?

U-LOCK, to specjalnie wygięty i zabezpieczony stalowy pręt, który zapinany jest na ramię roweru i przypinany do innej solidnej konstrukcji. Dzięki temu, że jest on wykonany na podstawie o tak trwały i mocny materiał, czyni go to jednym z najlepszych na rynku zabezpieczeń roweru przed kradzieżą.
Nie da się go wyrwać, szybko przeciąć, czy też połamać. Jedynym sposobem na to, aby sforsować taką przeszkodę, jest kilkugodzinne przecinanie go piłą tarczową. A takie działanie z pewnością zwróci na ulicy czyjąś uwagę.

Czy ma jakieś wady?

Powstaje zatem pytanie, czy takie zabezpieczenie rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/zabezpieczenia) ma jakieś wady? Oczywiście tak i trzeba je mieć na uwadze podczas realizowania zakupu takiego zabezpieczenia. Zdecydowanie największą wadą jest waga i rozmiar tego zabezpieczenia. Powoduje to, że jego codzienne wożenie na rowerze staje się nieco niewygodne. Często ogromną wadą tanich wersji takiego zabezpieczenia jest używany do jego zapinania zamek. Stanowi on zawsze najsłabszy punkt, ponieważ często o wiele łatwiej jest rozbroić zamek niż przecinać stalowy pręt. Z tego powodu powinno się kupować takie zabezpieczenie tylko do sprawdzonego producenta.