Przydatne akcesoria rowerowe

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Przydatne akcesoria rowerowe
0 Comments

Podczas jazdy samochodem każdy kierowca posiada przy sobie wiele najróżniejszych akcesoriów takich jak apteczka, zestaw naprawczy do koła czy też zwykłą kamizelkę odblaskową. Nie powinno zatem dziwić zupełnie to, że również rowerzysta powinien być w odpowiednie dla siebie dodatki wyposażony — w końcu również on jest uczestnikiem ruchu na takich samych prawach jak kierowca.

Akcesoria naprawcze

Zdecydowanie najbardziej polecanymi akcesoriami rowerowymi są te, które pozwalają naprawić posiadany rower. W sytuacji, gdy daleko poza miastem ulegnie on awarii, może być spory problem z jego naprawieniem i wygodnym powrotem do domu. Z tego też powodu warto mieć zawsze przy sobie zestaw naprawczy do opon, ponieważ to właśnie one najczęściej ulegają uszkodzeniu. Po drugie, warto mieć także specjalny klucz uniwersalny, który pozwoli na wyregulowanie wszystkich elementów roweru i ewentualne ich odkręcenie i ponowne przykręcenie w razie, gdyby zaszła taka potrzeba.

Akcesoria związane z bezpieczeństwem

Jazda rowerem to również wiele niebezpieczeństw, na które trzeba być zawsze gotowym, np. poprzez odpowiednie akcesoria. Dobrym rozwianiem są np. rękawiczki rowerowe (zobacz), ponieważ po pierwsze zwiększają one siłę i stabilność uchwytu, dzięki czemu rower prowadzi się pewniej i stabilniej. Po drugie jednak rowerowe rękawiczki posiadają na sobie zawsze specjalne odblaski, co sprawia, że rowerzysta jest znacznie lepiej widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, czym w dużym stopniu ogranicza się ryzyko wypadku. Jest to bardzo ważne, ponieważ zawsze rowerzysta jest na straconej pozycji w przypadku kolizji.