Jaki rower crossowy wybrać?

Amp-Mtb  > Rowery >  Jaki rower crossowy wybrać?
0 Comments

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rower crossowy jest uniwersalnym jednośladem, który może nie tylko pełnić funkcje roweru miejskiego, ale również wycieczkowego. Wybór najlepszego modelu jest jednak trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie uwzględnić przed zakupem?

Pozycja oraz wygoda na crossie

Warto mieć świadomość, że rowery crossowe będą gwarantowały sportowo-rekreacyjną sylwetkę ciała. Godny uwagi jest fakt, że będzie ona znacznie bardziej pochylona w porównaniu do sylwetki użytkownika jadącego na rowerze miejskim czy trekkingowym.

Oczywiście sportowe ułożenie będzie wymagało od danej osoby wysiłku. Wspomniana pozycja doskonale zda egzamin w przypadku dłuższych dystansów. Ponadto będzie zdecydowanie sprzyjała przy generowaniu większej mocy na pedały. Umożliwia bowiem znacznie szybszą jazdę.

Czy cena ma istotne znaczenie przy wyborze roweru crossowego?

Oczywiście cena ma istotne znaczenie przy zakupie roweru crossowego. Czynnik ten nie może być jednak najważniejszy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie uwzględnienie stosunku jakości do ceny. Bardzo często zdarza się bowiem, że dany rower jest minimalnie droższy, jednak posiada zdecydowanie lepsze parametry

Producent

Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się tylko w rowery renomowanych producentów. Produkty tego typu będą znajdowały się przeważnie w specjalistycznych sklepach rowerowych. W marketach potencjalny klient może wybrać tylko z kilku, a nie kilkunastu rowerów. Warto postawić na sklepy internetowe, gdzie ceny są niższe niż w stacjonarnych.