Czym jest rower trekkingowy?

0 Comments
Rower trekkingowy

Podczas wybierania nowego roweru prędzej czy później każdy chętny na swoje nowe dwa kółka rowerzysta zapyta, czym tak naprawdę są te popularne rowery trekkingowe, które są na ustach wszystkich dookoła? Jak się okazuje, jest to naprawdę szczególny rodzaj roweru, wobec którego nie można przejść obojętnie.

Czym się charakteryzuje rower trekkingowy?

Rower trekkingowy posiada bardzo szczególną konstrukcję. Inne popularne modele, takie jak rowery górskie czy też szosowe powodują, że rowerzysta posiada pochyloną pozycje na siodełku.

W przypadku modelu trekkingowego jest jednak inaczej, ponieważ jego rama wymusza na rowerzyście pozycje wyprostowaną, która ma powodować mniejsze zmęczenie. Coraz popularniejszy https://www.goride.pl/rowery-trekkingowe to taki przykład roweru, który może być niemalże wzorowy.

To jednak nie wszystko, czym się taki model charakteryzuje. Dodatkowo wyposażony jest w duże i cienkie koła, a także oświetlenie, błotniki czy też nawet bagażnik.

Jakie jest zastosowanie roweru trekkingowego?

Powstaje jednak naturalne pytanie, do czego można wykorzystywać tak szczególny rodzaj roweru? Jakie jest jego zastosowanie, które sprawia, że powinien on być używany powszechnie?

Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że jest to rower wymyślony pod wycieczki i dalekie wyprawy poza miasto. Stąd właśnie jego duże koła, oraz wyprostowana pozycja. Nie jest to w końcu rower sportowy, lecz rekreacyjny. Jak się jednak okazuje, dodatki w postaci oświetlenia, czy też błotników sprawiają, że cieszy się on także ogromnym powodzeniem jeśli chodzi o zastosowanie typowo miejskie, zastępując w tym celu samochód, a nawet komunikacje publiczna.