Przeciwdeszczowa kurtka na rower – czy jest potrzebna?

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Przeciwdeszczowa kurtka na rower – czy jest potrzebna?
0 Comments

V

Wielu osobom wydaje się, że jazda na rowerze to proste i nieskomplikowane zajęcie. Osoby te powinny jednak zastanowić się nad swoimi poglądami, najlepiej w czasie przeglądania wszystkich dostępnych na rower akcesoriów i elementów odzieży. Jak jednak łatwo zauważyć, wśród wielu rzeczy zbędnych i niezbyt pomocnych, znaleźć można również takie, które zwyczajnie trzeba mieć. Jedną z takich rzeczy jest przeciwdeszczowa kurtka na rower. Dlaczego jest ona tak ważna?

Czym charakteryzuje się przeciwdeszczowa kurtka na rower?

Wiele osób niezwiązanych z rowerami, a nawet i samych rowerzystów, uważa, że jesienna kurtka na rower (https://www.dobrerowery.pl/kurtki-na-rower) w niczym się nie różni od zwykłej, tradycyjnej kurtki, którą zakłada każda osoba w czasie jesieni. Jest to poważny błąd, ponieważ różnica w tym wypadku jest zasadnicza. Tak samo, jak i inne kurtki, również ta rowerowa jest wodoodporna, a także całkiem nieźle ociepla ciało. Jest przewiewna, a także ładnie wygląda. Czym zatem różni się od tej zwykłej? Tym, że rewelacyjnie dopasowuje się do ciała, ściśle do niego przylegając. W czasie jazdy na rowerze nie można bowiem pozwolić sobie na to, aby choć na chwilę skóra pozostała odkryta i niezabezpieczona.

Dlaczego warto mieć taką kurtkę?

Co konkretnie powoduje, że warto mieć taką kurtkę? Po jej założeniu, bez większych problemów można jeździć na rowerze nawet w czasie najgorszej pogody, bez ryzyka zmarznięcia czy też przeziębienia się. Jest to nie niezwykle istotna cecha i różnica pomiędzy zwykłą kurtką.