Potrzebne dodatki do roweru

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Potrzebne dodatki do roweru
0 Comments

Choć rower jest takim pojazdem, który nie potrzebuje dużej ilości akcesoriów do poruszania się na nim, to jednak są takie do niego dodatki, które jazdę znacznie urozmaicają, a często wręcz staje się ona dzięki nim praktyczniejsza. Z całą pewnością takimi dodatkami są np. błotniki rowerowe lub liczniki.

Do czego służą liczniki?

Licznik rowery jak sama nazwa wskazuje, zlicza to, z jaką prędkością w danym momencie się poruszamy. Oczywiście możliwości tego urządzenia jest znacznie więcej. Dzięki niemu można bowiem nie tylko liczyć przejechany dystans i czas, lecz także spalane kalorie czy też nawet pokonywane przewyższenia na trasie względem poziomu morza.

Dlaczego warto mieć błotniki?

Choć błotniki wydają się wyposażeniem standardowym, to jednak wiele rowerów jest tego dodatku pozbawionych. Wszystko z powodu różnych zastosowań. W przypadku rowerów trekkingowych jest to standard, lecz np. rowery MTB błotników rowerowych są pozbawione.
Dlaczego warto więc je dokupić do roweru, który takich nie posiada? W większości przypadków błotniki usuwane są ze względu na walory sportowe w rowerach MTB. Umówmy się jednak mało kto, jeżdżąc na takim rowerze, startuje w zawodach. O wiele częściej jest to jazda rekreacyjna, która gdy pozbawiona jest błotników, staje się bardzo niebezpieczna dla czystości ubrań. Szczególnie w sytuacjach, gdy np. spadnie deszcz, a droga jest nie tyle wilgotna, ile wręcz pełna kałuż. Błotniki rowerowe prawie nic nie ważą, są tanie i proste w montażu. Powoduje to, że aż grzech ich nie kupić do swojego roweru.