Najważniejsze parametry licznikowa rowerowego

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Najważniejsze parametry licznikowa rowerowego
0 Comments
liczniki rowerowe

Liczniki rowerowe zaliczane są do jednego z najbardziej podstawowych dodatków i akcesoriów do roweru. Problem tylko w tym, że mało który rowerzysta jest w stanie powiedzieć, jakie są jego najważniejsze cechy i czym się powinno kierować, przy jego zakupie.

Najważniejsze funkcje licznika

Na jakie konkretnie funkcje powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się licznik rowerowy? Jakie jego funkcje powinny być w nim zawarte? Rzecz jasna tą podstawową i po prostu konieczną sprawą jest pomiar prędkości, z jaką porusza się rower. Oprócz jednak tego dobry licznik powinien mieć także możliwość pomiaru dystansu, który się pokonuje, a także oczywiście czasu, w którym to nastąpiło. Co więcej, warto także mieć na uwadze takie jego cechy, jak licznik kalorii, pomiar temperatury, czy też nawet pulsometr. Dobre, choć nieco już drogie modele posiadają także moduł GPS, który jest w stanie kreślić pokonane trasy i przesyłać je na komputer lub telefon. Tutaj można znaleźć wiele ciekawych modeli liczników rowerowych z wieloma przydatnymi funkcjami.

Czy warto go mieć?

Jak zatem widać, lista cech, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, gdy kupuje się licznik rowery, jest naprawdę bardzo okazała. Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy warto w ogóle mieć takie urządzenie ? A może jest to tylko i wyłącznie zabawka, która kosztuje wiele, a nie daje żadnych przydatnych funkcji? Jak się okazuje, jest to zdecydowanie przydatny gadżet, który wykorzystany zostanie zarówno przez zawodowców i nieco bardziej zaawansowanych rowerzystów, jak i również przez całkowitych amatorów. Dzięki niemu jazda na rowerze stanie się znacznie bardziej interesująca i nabierze zupełnie innego charakteru.