Dobór odpowiedniego rozmiaru kasku dla dzieci i jego regulacja

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Dobór odpowiedniego rozmiaru kasku dla dzieci i jego regulacja
0 Comments
kask na rower dla dziecka

Wbrew pozorom odpowiednie dopasowanie kasku to podstawa. Jego zły dobór może przełożyć się na brak ochrony głowy podczas upadku, ale także sprawić, że urazy będą jeszcze większe niż bez założenia go.

Jak należy odpowiednio dobrać rozmiar?

Na początek należy zmierzyć głowę dziecka centymetrem krawieckim 1-2 cm nad brwiami. Jeżeli nie mamy takiego przyrządu to możemy użyć sznurka, a następnie zmierzyć sznurek linijką. Należy pamiętać, aby miara była równo ułożona i przylegała do skóry. Liczba centymetrów będzie równa rozmiarowi kasku, który dziecko powinno nosić. Można wybrać większą rozpiętość rozmiarową, dzięki czemu nasza pociecha będzie mogła dłużej cieszyć się z jazdy, jednak pamiętajmy, aby nie była ona też za duża.

Regulacja kasku

W kolejnym kroku wybieramy model kasku, jaki interesuje nasze dziecko, oczywiście pamiętając o odpowiednim jego rozmiarze. Następnie rozpięty zakładamy na głowę młodego kolarza. Kask rowerowy dla dzieci nie powinien opinać, ale też podczas poruszania nie może spadać. Należy dopasować paski, a zapięty pasek pod brodą powinien delikatnie dotykać skóry. Jeśli produkt nie do końca przylega do głowy, można go wyregulować specjalnym pokrętłem. Na stronie DobreRowery.pl można znaleźć więcej informacji na ten temat.

kask na rower dla dziecka

Podsumowując dobranie odpowiedniego rozmiaru i prawidłowa regulacja są bardzo istotne. Dzięki temu kask pozwoli naszemu dziecku na duży komfort i wygodę podczas jazdy.