Dlaczego warto zainwestować w pedały rowerowe MTB?

0 Comments

Pedały MTB są dobre do kolarstwa górskiego, ponieważ zapewniają płynniejszą i cichszą jazdę. Osiąga się to poprzez zmniejszenie wymaganej siły mięśni nóg, nie tylko do poruszania stopami, ale także do zatrzymywania się i przyspieszania. Dzieje się tak, ponieważ siła jest rozłożona na większą część podeszwy buta, a nie skoncentrowana w jednym miejscu.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w pedały rowerowe MTB, na przykład jeśli chcesz być w dobrej formie przed wyścigiem na rowerze górskim lub jeśli chcesz zwiększyć swoją moc oraz mieć większą pewność podczas jazdy.

Czy pedały rowerowe MTB wymagają posiadania roweru górskiego?

MTB to z angielskiego rower górski (mountain bike). Zatem pedały MTB są przeznaczone dla osób jeżdżących rowerem po górzystych terenach i jeżdżących z dużą prędkością. Zazwyczaj wyposażone są w elementy, które stabilizują stopę i pozwalają utrzymać równowagę na nierównym terenie. Bez przeszkód można je zastosować w rowerach takich jak BMX, enduro czy trekkingach.

Rzeczy, o których warto pamiętać przy kupowaniu pedałów MTB

Pedały MTB są często najistotniejszym elementem wyposażenia rowerzystów terenowych. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz pedał dobrej jakości. Oto sześć typowych błędów przy zakupie nowej pary pedałów MTB.

Kupowanie tańszych pedałów, które niedługo się psują i trzeba je tylko wymienić na droższy model. Ważne jest to, aby pedały rowerowe MTB były dostosowane do rozmiaru podeszwy. Należy zwrócić uwagę na różne marki, bo oferują one inne technologie pozwalające uzyskać inny efekt. Na przykład pedały mogą różnić się pod względem swojej budowy – mogą być zatrzaskowe lub tych zatrzasków nie posiadać – wówczas można mówić o tzw. platformach. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar pedałów powinieneś kupić, sprawdź w sklepie stacjonarnym lub zamów kilka sztuk z opcją zwrotu. Najistotniejsze jest odpowiednie dostosowanie do swoich potrzeb, aby zapewnić dobre rozłożenie ciężaru i przyczepność na wszystkich powierzchniach. Jedynie po odpowiednim dostosowaniu wszystkich zmiennych będziemy w stanie uzyskać efekt zwiększonej mocy.