Bluza rowerowa – jak wybrać tę najlepszą?

0 Comments

Właściwie wybrana odzież na rower, potrafi podnieść komfort w czasie jazdy. Jedną z najważniejszych części ubrania każdej osoby jeżdżącej na rowerze, będzie bluza rowerowa. Na co zwracać uwagę podczas jej wybierania? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Fason odpowiedniej bluzy rowerowej

Bluzy dla rowerzystów w większości przypadków, mają klasyczny fason, niemniej oczywiście nie wszystkie. Na rowerze możemy jeździć w każdej części roku i w różnych warunkach, dlatego warto rozważyć różnorodne opcje.

Bardziej odsłaniające i krótsze fasony zalecane są na lato, zaś bluzy mające długu rękaw i wykonane z cieplejszej tkaniny, bardzo dobrze sprawdzą się w chłodniejsze dni i w przypadku rowerowej turystyki górskiej. 

Wymiary 

Wyłącznie spowiednik dobrana, pod względem wymiarów, bluza będzie w pełni komfortowa. Jak wybrać rozmiar rowerowej bluzy? Najlepiej, jeśli weźmiemy pod uwagę tabelkę rozmiarów (są różnorodne dla różnorodnych firm).

Bluza na rower nie powinna być nazbyt luźna, gdyż będzie się podwijać i odstawać od pleców, ale nie może być również nazbyt ciasna. Trzeba wybrać bluzę, która otuli ciało, będzie do niego przylegała, ale jednocześnie nie będzie w żadnym miejscu nas uciskać. 

Przeznaczenie 

Bluzy dla rowerzystów https://www.goride.pl/bluzy dostępne są w wersji męskiej, damskiej oraz dziecięcej i to najważniejsza kwestia, na którą trzeba zwracać uwagę. Rowerowe bluzy męskie będą dużo większe i na ogół nie są zbytnio taliowane. Bluzy damskie rowerowe są dużo krótsze i dobrane do sylwetki kobiecej. 

Jakość materiału

Większość spośród sportowych ubrań produkuje się z nowoczesnych syntetycznych surowców. Chociaż powszechnie uważa się, iż naturalne tkaniny są znacznie bardziej przewiewne, to tak naprawdę właśnie włókna syntetyczne mogły zyskać uznanie w zastosowaniu sportowym.

Wszystko to dzięki właściwej strukturze, która przyczynia się do tego, iż bluza ma szansę odprowadzać pot na zewnątrz i szybko później wyschnąć (w odróżnieniu od bawełny, która niestety wchłonie wilgoć).