Wygodne i uniwersalne rowery trekkingowe

Amp-Mtb  > Rowery >  Wygodne i uniwersalne rowery trekkingowe
0 Comments
rower trekkingowy

Rowery trekkingowe stały się najbardziej popularnym typem rowerów do jazdy rekreacyjnej i transportowej. Jednoślady te są przeznaczone do jazdy w różnym terenie, w tym po utwardzonych drogach i ścieżkach, nieutwardzonych szlakach górskich, a nawet po szutrze.

Dostosowany do każdych warunków rower trekkingowy

Rowery trekkingowe (https://www.greenbike.pl/rowery-trekkingowe-c-62_64.html) są lekkie i wytrzymałe, i zazwyczaj posiadają mieszankę opon z bieżnikiem do jazdy po ścieżkach gruntowych i gładkich do jazdy po chodnikach. Biegi w rowerach trekkingowych są zaprojektowane tak, aby zapewniały wystarczającą moc do pokonywania stromych wzniesień, ale także oferowały wysoki poziom kontroli podczas technicznej jazdy po szlakach.

Opony są zazwyczaj oceniane na podstawie ich szerokości. Szersza opona zapewni lepszą stabilność podczas pokonywania zakrętów, ale mniejszą prędkość i zasięg na płaskim terenie. Wąska opona zapewni większą prędkość przy mniejszej masie, ale nie będzie oferować tak dobrej trakcji i stabilności.

rower trekkingowy

Rowery trekkingowe są zwykle używane przez osoby, które jeżdżą rekreacyjnie lub używają roweru jako pojazdu do dojazdów do pracy. Stają się one coraz bardziej popularne wśród rowerzystów, którzy chcą podróżować po obszarach wiejskich bez obawy o uszkodzenie roweru podczas złej pogody lub na kamienistych drogach.

Wygoda to główna cecha roweru trekkingowego

Siodełka są bardziej komfortowe niż w zwykłych rowerach, a same koła bywają wyposażone w amortyzowany widelec, który redukuje drgania na drodze. Rama jest mocniejsza niż w typowych rowerach wyścigowych, dzięki czemu może udźwignąć większy ciężar.

Rowery trekkingowe są zazwyczaj wyposażone w hamulce tarczowe, które zapewniają lepszą siłę hamowania w mokrych warunkach i podczas przewożenia ciężkich ładunków.

Rozmiar kół to zwykle 27, 28 lub 29 cali. To przekłada się na stabilność i komfort jazdy z szeroką kierownicą.