Rower trekkingowy – specjalista od miejskiej jazdy

0 Comments
Rowery trekkingowe

Decydując się na kupno roweru, należy przede wszystkim przemyśleć, do jakiej jazdy i na jakim rodzaju nawierzchni będzie on używany. Często najlepszym wyborem okazuje się połączenie wszystkich zalet rowerów w jednym.

Takim jest bez wątpienia rower trekkingowy, który doskonale łączy funkcje roweru górskiego z szosowym.

Przeznaczenie roweru trekkingowego

Rowery trekkingowe bowiem nadają się zarówno do jazdy po mieście, po asfaltowych drogach, jak również świetnie sprawdzą się na ubitych polnych ścieżkach. Dlatego są nieocenione przy dłuższych wycieczkach, ale także stanowią świetny środek transportu, żeby dostać się do pracy, dbając przy okazji o kondycję.

Rowery trekkingowe

Bogatsze wyposażenie tego typu rowerów, to nie tylko wygoda podczas jazdy, ale także funkcjonalność, bowiem każdy model posiada fabryczne błotniki, bagażnik, stopkę, a niektóre modele mają również oświetlenie na dynamo. Ergonomiczna kierownica pozwala na podróżowanie w wyprostowanej pozycji, co niewątpliwie wpływa na komfort jazdy. Wybrane rowery trekkingowe posiadają także amortyzator.

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość doboru opon w kołach. Standardowo rower trekkingowy wyposażony jest w węższe opony, ale można też wymienić je na szersze. To sprawia, że jest on sprzętem uniwersalnym.

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego roweru trekkingowego?

Zapewne w wielu przypadkach główną rolę ogrywa budżet. Trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaką kwotę można przeznaczyć na zakup. Żeby jednak móc cieszyć się dobrej jakości sprzętem, warto zainwestować trochę więcej pieniędzy. Ważny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru ramy rowerowej, kół oraz akcesoriów, takich jak sakwy, torby pod siodłowe, czy kask. Tak wyposażonym rowerem można śmiało wyruszyć na podbój dróg.