Jak wykorzystać stojak rowerowy?

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Jak wykorzystać stojak rowerowy?
0 Comments
stojak rowerowy

Stojak rowerowy jest podstawowym elementem małej infrastruktury rowerowej. Udostępnia praktyczne miejsce postoju dla nawet kilkunastu rowerów. Jakie są rodzaje stojaków i jak je wykorzystać?

Zastosowanie stojaków rowerowych

By bezpiecznie odstawić rower, konieczne jest jego oparcie o jakiś obiekt, lub wykorzystanie nóżki rowerowej. W żadnym wypadku nie jest to jednak do końca stabilne, ani bezpieczne rozwiązanie, dlatego z pomocą przychodzi stojak rowerowy – https://www.goride.pl/stojaki . Zapewnia on stabilne podparcie dla roweru, utrzymując go w pozycji pionowej, a jako element infrastruktury umożliwia także przypięcie do niego roweru, zabezpieczając go przed niepożądanym użyciem. Z tego względu stojaki często stanowią uzupełnienie parkingu przed np. sklepem, lub pod blokiem zapewniając miejsca parkingowe dla rowerzystów.

Rodzaje stojaków rowerowych

Stojak rowerowy występuje w kilku formach. Należą do nich:

  • stojak na przednie koło – przednie koło roweru umieszczane jest w stojaku blokującym je przed przechyleniem. Stojaki tego typu występują w wielu rozmiarach, umożliwiając zastosowanie ich zarówno w garażu, jak i postawienie ich pod sklepem;
  • stojak w kształcie odwróconego „U” – zyskujący popularność w ostatnich latach typ stojaka rowerowego. Element w kształcie odwróconego „U” o wysokości zbliżonej do ramy roweru przytwierdzany jest do podłoża i ma za zadanie stanowić punkt oparcia dla roweru. Umożliwia bezpieczne przypięcie ramy roweru przy pomocy zapięcia;
  • stojak serwisowy – ma za zadanie przytrzymywać rower nad ziemią umożliwiając wygodne wykonywanie nad nim prac serwisowych.