Rękawiczki rowerowe na rzepy – wygodne i praktyczne

0 Comments

Rękawiczki rowerowe stanowią nieodzowne akcesorium każdego cyklisty. Przydają się one na krótszych jak i również dłuższych odcinkach jazdy. Kontakt dłoni z kierownicą bardzo często kończy się pojawianiem odcisków, czasem bąbli. Aby temu zapobiec, warto zastanowić się nad profesjonalną ochroną rąk. Takie zadanie spełniają wysokiej jakości akcesoria, które świetnie przylegają do dłoni. Można je nabyć w różnych rozmiarach, kolorach i fasonach. Występują w wersji damskiej, męskiej oraz dziecięcej. Dużą popularnością cieszą się zarówno modele krótkie, posiadające odkryte palce jak i również te długie, które w całości zakrywają dłoń .

Profesjonalna ochrona rąk cyklisty

Akcesoria ochronne do roweru najczęściej projektowane są z wysokiej jakości elastycznego nylonu bądź poliamidu. Wyściółka dłoni produkowana jest ze sztucznego zamszu, który gwarantuje komfort i wygodę. Na kłykciach producenci stosują dodatkowe wzmocnienie. Oprócz tego, rękawice posiadają żelowe wstawki w miejscach najbardziej narażonych na zranienia i otarcia. Wyposażone są także w wygodne zapinanie na rzep, dzięki któremu można precyzyjnie dopasować akcesorium do palców i dłoni. Na uwagę zasługuje również efektowny design rękawiczek rowerowych (https://www.erowery.pl/m/90002/odziez-rekawiczki-rowerowe). Projektowane są one w charakterze sportowym, świetnie pasują do outfitu cyklisty.

Akcesoria rowerowe do zabezpieczania dłoni – czym się wyróżniają?

Wysokiej jakości akcesoria na rower wyposażone są w panele wentylacyjne, które zapobiegają poceniu się rąk nawet podczas długiej jazdy. Zapewniają rewelacyjną przyczepność do kierownicy oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Bardzo często w gadżetach dla cyklistów znajdują się specjalistyczne materiały chłonne frotte, które doskonale wchłaniają pot i wilgoć, przez co podnoszą komfort użytkowania. Wśród cech charakterystycznych rękawic można również wymienić:

  • elementy odblaskowe,
  • możliwość obsługi ekranów smartphonów,
  • miękkie wstawki żelowe w miejscach narażonych na otarcie,
  • wygodne zapianie na rzepy,
  • wygodę i komfort użytkowania,
  • atrakcyjny, sportowy design.