Ramy rowerowe – materiały

Amp-Mtb  > Rowery >  Ramy rowerowe – materiały
0 Comments
ramy rowerowe górskie

Ramy rowerowe oczywiście muszą doskonale pasować oraz zapewniać komfort jazdy, a rower powinien nam się podobać oraz spełniać wszelkie nasze założenia. Istnieje jednak jeszcze jeden parametr ram rowerowych, który gwarantuje poprawę komfortu oraz właściwości jezdnych roweru, a także różni się między sobą pod względem ceny, jest to materiał wykonania ramy rowerowej. W artykule przedstawione zostaną materiały wykonania ramy rowerowej oraz ich parametry, wady oraz zalety.

RAMA ROWEROWA Z ALUMINIUM

Aluminium wydaje się być najlepszą opcją, jeśli mielibyśmy wybierać ramy rowerowe na podstawie wartości stosunku jakość-cena. Aluminium jest dosyć lekki, szybki oraz wytrzymały, a łatka: sztywny, która została jemu przypięta w momencie, w którym wychodziły ramy karbonowe jest mocno przesadzona. Jest to najlepszy wybór dla ludzi, którzy potrzebują roweru do jazdy rekreacyjnej, a nawet sportowcy na pewno znajdą w aluminiowym ramach coś dla siebie.

RAMA ROWEROWA Z KARBONU

Na ramę karbonową decyduje się coraz więcej kolarzy, z uwagi na jej niebywałą lekkość, która przewyższa najlepsze ramy aluminiowe o 200, a nawet 300 gramów. Oczywiście za jakością oraz bardzo komfortowymi parametrami idzie też cena, która jest dużo wyższa niż w przypadku ram aluminiowych. Praktyka pokazuje również, że ramy karbonowe są mniej wytrzymałe niż ramy aluminiowe i częściej pękają. Ramy tego typu poleca się zawodnikom, którzy posiadają swoich sponsorów, gdyż zakup takiej ramy jest dość drogim wydatkiem.

RAMA ROWEROWA ZE STALI

Ramy stalowe są bardzo ciężkie, wytrzymałe oraz świetnie pochłaniają drgania. Stały się produktem niszowym, który jest używany w niskiej klasy rowerach oraz tych bardzo drogich. Brak rowerów ze średniej półki sprawił, że ramy stalowe są już prawie na wyginięciu