Jak dobrać wielkość ramy roweru?

0 Comments

Wybór i zakup pierwszego roweru w życiu jest niebywale ważnym wydarzeniem. Jeśli tylko miłość do takiego pojazdu zakiełkuje, można mieć później pewność, że na siodełku przejeździ się nie jeden kilometr.
Aby jednak mogło do tego dojść, krytycznie ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju roweru.

Porządny osprzęt

Podczas kupowania roweru wiele osób patrzy głównie na to, jakiego jest producenta lub jakiej kolorystyki. A przecież mamy do czynienia z pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, co oznacza, że o wiele ważniejsze jest to, z jakimi ma się do czynienia jego podzespołami, niż z kolorem.

odpowiedni rozmiar ramy to podstawa


Zwracać tu uwagę należy głównie na to, aby dany rower posiadał odpowiednio dobrane hamulce, amortyzatory, ale także korbę i napęd.
Dodatkowo bardzo dużą uwagę należy zwrócić na to, jak wielka rama do wzrostu będzie najlepsza.

Jaka wielkość ramy do wzrostu?

Podczas kupowanie roweru wiele osób nie tylko nie wie, jak dobrać wielkość ramy roweru, ale w ogóle nie jest świadomych tego, że występują różne ich rozmiary.
Każdy rowerzysta posiada nie tylko inny wzrost, ale także nieco inne kształty anatomiczne. Z tego powodu bardzo ważne przed zakupem jest to, aby dobrać do posiadanego wzrostu odpowiednią wielkość ramy, co spowoduje, że jazda na tak dobrze dobranym rowerze będzie nie tylko samą przyjemnością, ale będzie także bezpieczna, ponieważ źle dobrana rama, to krótka droga do mniejszej stabilności na rowerze, czyli podatności na wypadki.