Przyszła wiosna! Czas na rower

Amp-Mtb  > Rowery >  Przyszła wiosna! Czas na rower
0 Comments

Wiosna to idealny moment, by wyciągnąć rower i rozpocząć przygodę na dwóch kółkach. Jest to nie tylko idealny sposób na odzyskanie formy po zimie, ale również świetny sposób na spędzenie czasu wolnego na łonie natury. Jak przygotować się do dłuższych wycieczek rowerowych?

Jak zacząć?
Pierwszym krokiem jest odzyskanie formy po zimowym lenistwie. Na początek warto udać się na kilka krótkich wycieczek, by zorientować się w jakiej formie jesteśmy. Warto również sprawdzić, jak po zimie trzyma się nasz rower.

Po kilku dniach można pozwolić sobie na dłuższy kilkugodzinny wypad. Takie rozpoczęcie sezonu pozwoli zorientować się co jeszcze musimy poprawić w rowerze po zimie.

Czego potrzebuję?
Udana wycieczka rowerowa to taka, do której jesteśmy dobrze przygotowani. Chodzi o przygotowanie fizyczne, jak i o dobrą organizację wycieczki.

Bardzo ważne jest odpowiednie spakowanie się na wyjazd. Plecaki rowerowe ułatwią organizację. Warto pamiętać, że plecak musi być odpowiednio ukształtowany, tak by umożliwić odpowiedni przepływ powietrza. Na niewielkie wypady za miasto nie potrzebny jest duży plecak na rower warto postawić na mniejszy, którego nie obciążymy mocno.

Wybierając plecaki rowerowe warto zwrócić uwagę na ilość kieszeni. Boczne kieszenie przydają się, by schować w nim rękawiczki, czy chociażby chusteczki. Warto również zwrócić uwagę, czy plecak na rower posiada mocowanie na kask, pokrowiec przeciwdeszczowy oraz elementy odblaskowe.