Podpórka do roweru – praktyczny gadżet

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Podpórka do roweru – praktyczny gadżet
0 Comments
podpórki do roweru

Podpórki rowerowe zapewniają wygodę. Instalowane są praktycznie w każdym rowerze miejskim. Warto ją też zamontować do innego typu roweru, ponieważ takie rozwiązanie jest estetyczne oraz zapewnia wygodę.

Podpórki do roweru

Na rynku można zakupić podpórkę montowaną centralnie, która zwana jest też boczną. Należy zamocować ją przy zastosowaniu śruby. Otwór na nią znajduje się na początku tylnego trójkąta ramy. Mowa tutaj oczywiście o rowerach miejskich oraz trekkingowych. Taka podpórka jest w miarę stabilna i można ją zakupić w wielu sklepach internetowych oraz w stacjonarnych sklepach kolarskich. Nie powinna odstawać od ramy, a ponadto wygląda świetnie wizualnie. Dostępne są różne opcje kolorystyczne, dlatego każdy dobierze idealną dla siebie podpórkę do roweru.

podpórki do roweru

Sprawdzona podpórka do roweru

Na rynku oferowane są podpórki montowane centralnie. Zasada działania takiej podpórki znana jest od lat. Mowa o dwustronnym modelu, który przypomina te z motocykli bądź skuterów. Nie podpiera ona roweru z boku, lecz od spodu, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Często taka opcja zamontowana jest w rowerach miejskich. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza przy lekkich rowerach. Dzięki takiej podpórce każdy rower będzie stał pionowo, a ponadto nie przechyli się. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup podpórki do roweru w takiej formie. To rozwiązanie od wielu lat stosowane przez miłośników kolarstwa. Warto wiedzieć o tym, że w Polsce zlokalizowanych jest wiele sklepów kolarskich, w których można w relatywnie niskiej cenie zakupić sprawdzoną podpórkę do roweru (https://www.dobrerowery.pl/podporki). Zawsze najlepiej kupować ją od renomowanego producenta, gdyż jej jakość powinna być priorytetem. Wytrzymała podpórka do roweru z pewnością posłuży przez wiele lat. Najlepiej postawić na aluminiową bądź stalową, lecz dostępne są też inne podpórki.