Modele rowerów – jaki wybrać?

Amp-Mtb  > Rowery >  Modele rowerów – jaki wybrać?
0 Comments
sklep rowerowy online

Na rynku rowerowym obecnych jest przynajmniej kilka modeli rowerów. Każdy z nich lepiej spisuje się w innych okolicznościach. Dlatego wybór roweru zawsze musi być dobrze przemyślany. Najważniejsze kwestia to jaki styl jazdy najbardziej się preferuje.

sklep rowerowy online

Rower górski


Rower górki to jeden z popularniejszych modeli rowerów. Jest to rower, który najlepiej sprawdza się podczas jazdy w terenie. Nie jest to zatem typowy rower do jazdy po miejskich, asfaltowych drogach. Rower ten charakteryzuje się dużym rozmiarem kół, to aż od 26 do 29 cali. Rowery górskie posiadają także dość szerokie opony. Posiadają one także dość agresywny bieżnik oraz jeden lub nawet dwa amortyzatory.

Rower szosowy


Drugi popularny model roweru to rower szosowy. Jest to rower, który przede wszystkim służy do jazdy po asfalcie. Tak jak rower górski posiada on dość duże koła, jednak w przeciwieństwie do roweru górskiego rower szosowy wyposażony jest w wąskie opony. To co także charakteryzuje ten rower to zgięcie kierownicy. Dzięki temu kierowca może przyjąć dużo bardziej aerodynamiczną postawę.

Rower trekkingowy


Na koniec warto także wspomnieć o rowerze trekkingowym. Wielu rowerzystów uważa ten rower za połączenie roweru górskiego z szosowym. Jest to przede wszystkim rower turystyczny. Rower ten wyposażony jest zatem w bagażnik oraz błotnik. Także układ kierownicy pozwala na zajęcie dużo wygodniejszej pozycji niż np. w przypadku roweru szosowego.

Wszystkie te modele rowerów zakupić można w każdym sklepie rowerowym. Niezależnie od tego czy jest to sklep rowerowy online czy sklep stacjonarny.