Jak tanio kupić dobry rower?

Amp-Mtb  > Rowery >  Jak tanio kupić dobry rower?
0 Comments
rowery ze sklepu online

Rynek rowery ma się w Polsce coraz lepiej. Dłuższe i cieplejsze lata oraz stale zwiększające się miejskie korki powodują, że ruch z ulic przenosi się na ścieżki rowerowe. Efektem tego jest ogromne zainteresowanie rowerami i oblężenie oferujących je sklepów. Niestety ma to również swoją ciemna stronę. Chodzi mianowicie o rosnące ceny rowerów, co dla wielu ich użytkowników staje się coraz większym problemem.

Gdzie kupować rowery?

Przyszły rowerzysta chcący zakupić rower może się w tym celu udać do dwóch miejsc: dużego supermarketu lub małego sklepu rowerowego.

Supermarket będzie oferował stosunkowo niezłe ceny i bardzo duży wybór. Niestety próżno tam szukać uznanych marek i światowych producentów, ponieważ supermarkety stawiają głównie na sprzedaż własnych produktów.

Rowery markowe można bez przeszkód zakupić u małych sprzedawców, jednak za znacznie większą cenę. Wysoka marża spowodowana jest stosunkowo małym obrotem i wysokim czynszem lokalu, który przenoszony jest na klienta.

Czy nie ma zatem innego sposobu na stanie się posiadaczem roweru niż wybranie niemarkowego roweru lub przepłacenie za markowy?

Sklep rowerowy online – ciekawa alternatywa

Na pomoc przychodzą sklepy rowerowe online, które łączą w sobie zalety marketów i prywatnych sprzedawców. Z powodu braku dużego magazynu do utrzymania i zamawiania towarów bezpośrednio od producentów, każdy sklep rowerowy online, np. Zico-Bike jest w stanie zachować bardzo konkurencyjną cenę, wraz z ofertą produktów w niczym nie odbiegającą od marketowych. Powoduje to, że jest to jeden z lepszych sposobów na zakup roweru.