Jaką bluzę rowerową kupić?

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Jaką bluzę rowerową kupić?
0 Comments
rowery Trek

W ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem cieszy się bluza rowerowa. Trzeba być przygotowanym na wszystko, ponieważ nawet w sezonie letnim mogą się przytrafić chłodniejsze dni. Nie wszyscy potrafią jednak odmówić sobie wycieczki rowerowej w gorszą pogodę, dlatego trzeba odpowiednio dobrać zestaw ubrań.

Wybór bluzy na rower

Jazda w zwykłej koszulce raczej nie jest zbytnio komfortowa, dlatego niezbędna będzie bluza rowerowa wysokiej jakości. Na rynku działa wiele renomowanych sklepów odzieżowych, z których usług warto korzystać. Cieplejszą warstwę odzieży warto mieć ze sobą, zwłaszcza gdy wybieramy się w góry. Wybór odpowiedniej odzieży na rower nie jest prostym zadaniem, dlatego wielu mężczyzn ma z tym duży problem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że warunki atmosferyczne mogą się zmienić nawet w ułamku sekundy. Dlatego lepiej być przygotowanym na wszystko i mieć ze sobą odpowiednio dobraną bluzę rowerową. W garderobie najlepiej mieć kilka bluz, żeby nie trzeba było ich często prać.

bluza rowerowa

Pranie bluzy rowerowej

Należy pamiętać, że regularne pranie niszczy materiał, dlatego po pewnym czasie bluza może być obwisła. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście bluzy z materiałów syntetycznych, a także z wełny merynosów. Taka wełna jest jednak dosyć droga, dlatego jedynie zamożni ludzie mogą pozwolić sobie na taki zakup. Organizm może się bardzo szybko spocić, jeżeli założymy na siebie drugą warstwę ubrań. Nie ma to większego znaczenia, jeżeli bierzemy udział w spokojnej wycieczce rowerowej i tempo jazdy nie jest wysokie. Niektórzy wolą jednak narzucić większe tempo i wtedy lepiej sprawdzi się cienka bluza. Trzeba pamiętać, że mokre ubrania są niezwykle problematyczne, ponieważ przyklejają się do skóry. To stwarza naprawdę duży dyskomfort, dlatego lepiej po prostu unikać takich sytuacji. W sytuacji, gdy często korzystamy z roweru to dobrej jakości bluza jest niezbędna.