Jak wybrać rower szosowy?

Amp-Mtb  > Uncategorized >  Jak wybrać rower szosowy?
0 Comments

Rowery można z grubsza podzielić na te amatorskie, bardziej zaawansowane i profesjonalne. Właściwie wszystkie modele wpisują się w ten podział. Z jednym wyjątkiem. Nie ma na rynku rowerów szosowych, które można powiedzieć, że są amatorskie. Wynika to z tego, że osiągi, które oferują rowery szosowe są zwyczajnie niebezpieczne dla zwykłego, niedoświadczonego rowerzysty. Z tego też powodu wybór takiego roweru powinien być podyktowany stosownymi przygotowaniami w wiedzę czego szukać i czego oczekiwać względem takiego roweru.

Przede wszystkim rama

To, że rama do roweru szosowego (zobacz rowery) będzie miała określony kształt, to nie trzeba nikogo przekonywać. Nie zawsze jednak klienci dysponują wiedzą na temat tego, z czego taka rama powinna być wykonana. Zarówno rama stalowa starego typu, jak i nowoczesna aluminiowa, nie sprawdzą się w przypadku takiego roweru. Zdecydowanie trzeba szukać ram lepszych, najlepiej wykonanych z włókna węglowego. Gwarantuje to bardzo niską wagę oraz wynikające z tego lepsze osiągi roweru.

Po drugie osprzęt

Rower szosowy z racji tego, ze stworzony został do szybkiej i długotrwałej jazdy, wyposażony musi być w bardzo dobrej jakości podzespoły takie jak hamulce, które pozwolą zatrzymać rower w bardzo szybkim czasie z dużych prędkości, a także bardzo dobrej jakości opony, które nie tyle będą wytrzymałe, co przede wszystkim będą posiadały niskie opory toczenia, co spowoduje możliwość osiągania wyższych prędkości, ale także lepszą przyczepność oraz mniejszy wysiłek w rozpędzaniu roweru.