Jak wybrać odpowiedni rower na co dzień?

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Jak wybrać odpowiedni rower na co dzień?
0 Comments
rowery Trek

Rower w ostatnich latach stał się niezwykle popularnym środkiem transportu. Wpływ na to ma wiele czynników. Rosnące ceny paliwa oraz promocja zdrowego stylu życia sprawiły, że na rynku pojawia się coraz więcej producentów rowerów, którzy wprowadzają do swojej oferty coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem nowego roweru do codziennej jazdy, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jakich warunkach będziemy go użytkować. Następnym krokiem będzie wybór roweru przeznaczonego do jazdy w określonych przez nas warunkach. W tym artykule poznasz najbardziej popularne oraz uniwersalne rodzaje rowerów oraz dowiesz się, który z nich wybrać do codziennej jazdy.

Rowery trekkingowe, miejskie oraz crossowe

Zdecydowanie najbardziej popularnymi rodzajami rowerów są rowery trekkingowe, miejskie oraz crossowe. Każdy z nich przeznaczony jest do jazdy w nieco innych warunkach, jednak jeśli nie uprawiamy jazdy wyczynowej, to z powodzeniem możemy przemieszczać się nimi na co dzień.
Rower trekkingowy to rower przeznaczony do jazdy rekreacyjnej. Jest on bardzo wygodny oraz posiada wyposażenie podróżne, najczęściej w postaci koszyka.

Rower miejski, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do jazdy po mieście, natomiast rower crossowy idealnie nadaje się do jazdy po asfalcie oraz szutrze, przez co można go określić mianem najbardziej uniwersalnego ze wszystkim wymienionych. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem któregokolwiek z wyżej wymienionych rowerów, to zdecydowanie warte uwagi są rowery Trek (https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,trek).

rowery Trek

Rowery MTB oraz BMX

Wymienione wyżej rowery należą do najbardziej uniwersalnych oraz popularnych rowerów. W przypadku, gdy rower ma nam posłużyć przede wszystkim do jazdy w trudnym terenie, warto sięgnąć po rower MTB, czyli popularny rower górski. Rower BMX natomiast określany jest jako rower wyczynowy, przeznaczony do robienia trików. Są to nieco bardziej specjalistyczne rodzaje rowerów, które nie nadają się do jazdy w standardowych warunkach, dlatego, jeśli na co dzień poruszamy się po mieście, to warto sięgnąć po rower miejski, trekkingowy lub crossowy.