Jak wybrać i nosić spodnie rowerowe

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Jak wybrać i nosić spodnie rowerowe
0 Comments

Jeśli wolisz spodnie rowerowe z szelkami lub długie legginsy z szelkami, koszulkę rowerową należy nosić na szelkach, a nie pod spodem. Workowate spodenki z wyjmowanymi wkładkami są wygodne podczas wielodniowych wycieczek rowerowych, ponieważ możesz nosić tę samą warstwę zewnętrzną przez kilka dni z rzędu i po prostu wkładać nową wkładkę każdego dnia, oszczędzając miejsce na to, co trzeba spakować i przetransportować na rowerze.

Podczas gdy spodenki rowerowe świetnie nadają się do zwiększenia komfortu jazdy, możliwe jest również nałożenie kremu wewnątrz zamszu, co może jeszcze bardziej zmniejszyć tarcie i zużycie podczas szczególnie długich przejażdżek. Po jeździe należy zmienić spodenki rowerowe i jak najszybciej wziąć prysznic lub kąpiel. Pomimo zdolności zamszu do odprowadzania wilgoci, nawet w najlepszych szortach, po długim dniu jazdy staje się siedliskiem wielu bakterii, które mogą prowadzić do infekcji siedzeń i innych kłopotliwych problemów.

Jak wybrać odpowiedni model spodni rowerowych

Przy wyborze spodni rowerowych bierze się pod uwagę wzrost i budowę ciała mężczyzny. Dla wysokich mężczyzn o szczupłej budowie odpowiednie są fasony z mankietami, które wizualnie skracają nogi. Dostępne są modele z zakładkami w talii. Sprawią, że mężczyzna będzie wyglądał na obszernego. Tutaj można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Dla osób o dużej wadze i gęstej budowie ciała lepiej nosić szerokie spodnie bez strzał z niskim stanem.

W klasycznych modelach zwróć uwagę na szycie kieszeni. Nie powinny wystawać i wybrzuszać. Nogawki spodni nie powinny być za krótkie ani za długie. Idealna szerokość kończy się między tyłem buta a początkiem pięty. Skarpetki nie powinny być widoczne podczas chodzenia.

Pielęgnacja spodni rowerowych

Przejrzyj metkę, aby odpowiednio dbać o spodnie rowerowe, ale w większości przypadków najlepiej będzie prać je w zimnej wodzie na delikatnym cyklu, a następnie powiesić lub rozłożyć je na płaskiej powierzchni. Silne detergenty i wybielacze mogą skrócić żywotność tkaniny.