Jak wybrać dobrą koszulkę na rower?

Amp-Mtb  > Odzież rowerowa >  Jak wybrać dobrą koszulkę na rower?
0 Comments

Wielu rowerzystów uważa, że najważniejszym elementem stroju podczas jazdy na rowerze jest koszulka. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ to właśnie koszulka chroni największy fragment ciała, bezpośrednio wpływając na jakość i przyjemność z jazdy na rowerze. Problem jednak w tym, że mało kto wie, jaka koszulka na rower będzie odpowiednia. Czym zatem powinna się charakteryzować?

Z jakiego materiału wykonana?

Podstawowym aspektem, który powinno się brać pod uwagę, gdy wybiera się koszulki rowerowe, to materiał ich produkcji. Wiele osób uważa, że najgorszym możliwym wyborem jest koszulka wykonana ze sztucznego materiału, ponieważ nie przepuszcza ona powietrza i jeździ się w niej niczym w torebce foliowej. I z takim właśnie przekonaniem osoby te zakładają koszulki bawełniane, które właśnie w opisany wyżej sposób się zachowują. Chłoną pot na potęgę, a następnie podrażniają nim skórę. Z tego powodu trzeba być świadomym tego, że to właśnie koszulki sztuczne o specjalistycznie dobranym do danej aktywności składzie, są najlepszym możliwym wyborem.

Kwestia rękawów

koszulka na rower

Osobnym tematem jest to, czy powinno się posiadać koszulki z rękawami, czy też ich pozbawione. Z jednej strony można zauważyć, że wersja bez rękawów będzie wygodniejsza i będzie zapewniała znacznie szerszy zakres ruch rąk, co przecież jest bardzo wskazane podczas jazdy na rowerze. Z drugiej jednak strony odsłania się przed zimnem, wiatrem, a co najgorsze przed promieniami słonecznymi bardzo wrażliwe części ciała, co może spowodować ich poparzenie. Z tego właśnie powodu poleca się mimo wszystko zrezygnować z takich koszulek i zostawić sobie przynajmniej częściowo rękawki, ponieważ nie będą one miały tak dramatycznego wpływu na wygodę, a będą miały duży wpływ na ochronę skóry. A to jest sprawa znacznie poważniejsza i o wiele bardziej istotna z punktu widzenia kolejnej wycieczki rowerem.