Dlaczego trzeba nosić kaski rowerowe?

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Dlaczego trzeba nosić kaski rowerowe?
0 Comments
kask rowerowy

Nie można mieć żadnych wątpliwości, że kaski rowerowe ratują życie. Każdy kolarz powinien być wyposażony w tę niezwykle ważną ochronę głowy. Dlaczego jest ona tak ważna? Dlaczego nigdy nie powinno się z niej rezygnować?

Kask rowerowy chroni organ witalny

Zdarzają się sytuacje, w których cały organizm pozornie funkcjonuje, ale jednak lekarze stwierdzają śmierć mózgu, która ostatecznie oznacza zgon danej osoby. Jest to związane z tym, że mózg to organ witalny i bez niego nie można funkcjonować. Z tego też powodu należy szczególnie go chronić przed ewentualnym uszkodzeniem na skutek upadku. Mózg jest chroniony jedynie przez czaszkę, która jest dość twarda, ale w zderzeniu z samochodem lub asfaltem nie ma zbyt wielkich szans. Kask może więc stanowić dodatkową zewnętrzną ochroną. Zdarza się, że jego założenie jest tym, co ratuje kolarzowi życie.

Możliwość zamontowania kamery

kask rowerowy

Wiele osób lubi uwieczniać swoje treningi. Zwykle jednak jest to dość trudne. Kask rowerowy ułatwia zamocowanie na nim kamery przeznaczonej do rejestracji dynamicznego ruchu. Dzięki temu można wykonać nagranie z każdej przejażdżki. Umieszczenie kamery na kasku pozwala na otrzymanie obrazu zgodnego z tym, co widział sam rowerzysta podczas jazdy. Oglądanie takich filmów może więc być całkiem ciekawym przeżyciem, które może być namiastką samej jazdy. Na kasku obok kamery można umieścić też dodatkowe oświetlenie w postaci lampki. Ułatwi ona nagrywanie filmów w zadowalającej jakości także po zmroku. Kask z takimi urządzeniami to gadżet dla prawdziwego maniaka jazdy na rowerze. Może on też przydać się osobom trenującym do wyścigów, które chciałyby analizować swoje treningi i wyciągać z nich wnioski na temat obszarów, które wymagają jeszcze pracy i tych, które należy koniecznie utrzymać na takim samym poziomie jak dotychczas.