Uczyń jazdę na rowerze znacznie bardziej komfortową – okulary rowerowe

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Uczyń jazdę na rowerze znacznie bardziej komfortową – okulary rowerowe
0 Comments

Rower to oczywiście najważniejszy sprzęt każdego, kto uprawia jazdę na rowerze w sposób mniej lub bardziej profesjonalny. Ponadto dla własnej wygodny, a także większego bezpieczeństwa, warto uzupełnić swoje rowerowe wyposażenie w takie między innymi akcesoria jak kask oraz okulary rowerowe – https://sprint-rowery.pl/okulary-rowerowe. To drugie akcesorium pełni szereg bardzo ważnych funkcji. Okulary rowerowe – jak wybrać, aby były dla nas idealnym gadżetem i funkcjonalnym dodatkiem?

Zastanów się, w jakich warunkach najczęściej będziesz jeździć

Nie da się ukryć, że okulary rowerowe muszą przede wszystkim wpisywać się w nasze potrzeby. Dlatego też koniecznie należy dobrać je w taki sposób, aby zapewniały nam bezpieczną i wygodną jazdę w każdych warunkach. Z tego powodu powstały między innymi okulary na rower z soczewkami panoramicznymi, które zapewniają szersze pole widzenia kolarzom. Istotną rolę odgrywa tutaj także stopień przyciemnienia – to jasne, że gdy jazda odbywa się w lasach, to lepiej unikać okularów mocno przyciemnionych, które nie będą dobrze spełniać swoich funkcji w takich warunkach. Lepszym wyborem mogą okazać się soczewki przezroczyste lub żółte. Istnieje także możliwość zakupienia okularów na rower z wymiennymi soczewkami – wtedy możemy dopasować je adekwatnie do warunków, w jakich będziemy jeździć. Jeszcze inną propozycją są soczewki z fotochromami, które zmieniają stopień przyciemnienia zależnie od panujących warunków. 

Idealnie dopasowane do twarzy 

Jak wybrać okulary rowerowe, aby były idealnie dopasowane? Jest to cecha okularów, która ma decydujący wpływ na naszą wygodę w czasie jazdy. Przede wszystkim nie mogą nas uciskać nawet po 10 godzinach jazdy, a także być zbyt luźnymi – niestabilne i przesuwające się okulary rowerowe są nie tylko niewygodne, ale i nie zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Warto więc zwrócić uwagę na modele, które posiadają regulowane lub wymienne noski oraz zauszniki, dzięki temu można precyzyjnie dopasować je do kształtu naszej twarzy i tym samym poprawić komfort jazdy na rowerze. 

Ochrona przed promieniowaniem 

Okulary rowerowe pełnią kilka bardzo ważnych funkcji – przede wszystkim chronią nasz wzrok przed promieniowaniem słonecznym, a także przed urazami – piasek, kurz, pyłki i owady mogą spowodować poważny uraz oka, a okulary skutecznie chronią przed taką ewentualnością. Koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę, czy okulary posiadają filtr UV. Wybieramy tylko takie egzemplarze, które chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – w innym przypadku możemy narazić się na poważne uszkodzenia wzroku. Istnieje też dobra wiadomość dla osób, które noszą okulary korekcyjne – wystarczy do okularów rowerowych z wymiennymi soczewkami dorobić odpowiednie szkła. 

Tak więc wybór okularów rowerowych powinien być dobrze przemyślany i przede wszystkim podyktowany naszymi osobistymi potrzebami. Warto więc wnikliwie zapoznać się z asortymentem sklepów sportowych, aby wybrać taki egzemplarz okularów rowerowych, który nie tylko będzie wpisywał się w nasze potrzeby, ale również posiadał designerski wygląd.