Kupujemy rower Kross – na co zwrócić uwagę?

Amp-Mtb  > Rowery >  Kupujemy rower Kross – na co zwrócić uwagę?
0 Comments
rower Kross

Rowery na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jeżdżą nimi zarówno ludzie w miastach jak i na wsiach. Nie jest więc niczym dziwnym, że obecnie każdy chce mieć przynajmniej jeden, na którym będzie mogła jeździć cała rodzina. Zakup pierwszego roweru nie jest łatwą rzeczą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę pewne istotne rzeczy. Dlatego przygotowaliśmy ten krótki poradnik, w którym opiszemy w jaki sposób najlepiej wybrać swój pierwszy rower. Zapraszamy do lektury!

Jaki rozmiar roweru?

Wybierając rower w GreenBike należy najpierw dokładnie sprawdzić swój wzrost. Od niego zależeć będzie to jaki rozmiar ramy i kół będziemy mogli wybrać. Praktycznie każdy rower Kross dostępny jest w różnych wariantach, które różni przede wszystkim wielkość kół, za którą podąża rozmiar ramy. Jeżeli mamy poniżej 170 cm wzrostu, wybieramy rower mający koła 26-calowe. W przypadku gdy nasz wzrost jest wyższy, możemy zdecydować się na wariant z kołami 27.5-calowymi albo nawet 29-calowymi. Przed zakupem warto przejechać na rowerze przynajmniej kilkaset metrów, będziemy wtedy wstanie powiedzieć czy dany jednoślad będzie nam pasował.

rower Kross

Ile przerzutek w rowerze?

Decydując się na górski rower Kross warto sprawdzić ile posiada on przełożeń. Do jazdy po trudnym lub/i górzystym terenie warto mieć przynajmniej 24 przerzutki, ponieważ będziemy mogli łatwo dobrać bieg do obciążenia. Jeżeli natomiast bardziej liczy się dla nas jazda po płaskim, po asfalcie lub tylko w lekkim terenie, można zdecydować się na inne rozwiązanie. Zazwyczaj będziemy wtedy chcieli mieć przełożenia pozwalające osiągnąć większą prędkość jazdy, co wcale nie musi oznaczać że będzie ich mniej. Dokładną konfigurację roweru warto przeprowadzić wspólnie ze sprzedawcą, wtedy efekt będzie najlepszy. Niezależnie od dokonanego wyboru, w przypadku rowerów marki Kross możemy liczyć mocne i solidne podzespoły.