Filtry do masek – jak wybrać?

Amp-Mtb  > Inne >  Filtry do masek – jak wybrać?
0 Comments
filtry do masek

Mało osób zdaje sobie sprawę, by zadbać o wymienne filtry do maseczek. Należy regularnie kontrolować ich stan i w razie potrzeby zmienić filtr, ponieważ korzystanie z maski w któej nie wymienia się filtra może być bardziej szkodliwe niż jej kompletnie nie noszenie. Warto więc zadbać o ten aspekt i zdecydować się na wymienne filtry do masek, by uniknąć późniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Jak wybrać odpowiedni filtr do masek?

Filtry do masek – dragonmask dostępne są w wielu wariantach. Dzięki temu osoba kupująca może bardzo precyzyjnie dopasować je do modelu swojej maski. Warto przed zakupem sprawdzić kompatybilność z modelem posiadaj maski. Ważny jest również rozmiar filtra, ponieważ musi on odpowiadać rozmiarowi maski. Nieodpowiednie jego dobranie może uniemożliwić korzystanie z maski. Łatwo można dobrać filtry do swoich potrzeb, niektóre wyróżniają się różnymi technologami opartymi na węglu aktywnym oraz zapewniają pochłanianie kwaśnych gazów, tlenków lub spalin.

filtry do masek

Dlaczego warto korzystać z wymiennych filtrów do masek?

Podstawowym powodem dla którego powinno się korzystać z filtrów do masek jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. Im dłużej korzysta się z jednego filtra, tym więcej pyłu oraz innych cząsteczek może przez niego przeniknąć. Należy więc regularnie kontrolować stan filtrów, a w razie potrzeby je wymienić. Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i nie można lekceważyć takich aspektów. Warto sprawdzić jak długą ochrone zapewnia dany filtr według producenta i odjąć od tej liczby czas przez który jest aktualnie użytkowany.