Dlaczego warto postawić na amortyzatory rowerowe?

0 Comments

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy rower z średniej półki cenowej wyposażony jest w lepsze lub gorsze amortyzatory. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety amortyzatorów i czy są one lepszym wyborem od sztywnego widelca.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Nowoczesne amortyzatory rowerowe wbrew pozorom nie tylko podnoszą komfort podczas jazdy, ale również znacząco zwiększają bezpieczeństwo. Amortyzatory w dużej mierze powstały po to, aby koła rowerowe jak najdłużej utrzymywały bezpośredni kontakt z nawierzchnią. W momencie utraty kontaktu traci się automatycznie kontrolę nad rowerem. Rowery z amortyzatorem znacząco zmniejszają przenoszenie uderzeń na nadgarstki. Pamiętać należy również i o tym, że olbrzymi wpływ na amortyzację drgań mają również opony, dlatego też warto regularnie sprawdzać ciśnienie w nich.

Większa waga

Klasyczny amortyzator waży zazwyczaj około 2,5 kilograma. Jeżeli chodzi o aluminiowe widelce, to ważą one z kolei około 1 kilograma, dlatego też różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka. Waga roweru odczuwalna będzie nawet przez początkujących rowerzystów, dlatego też warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli chodzi o wagę, to zdecydowanie najlepszym wyborem są amortyzatory rowerowe z karbonowymi widelcami. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że amortyzowane widelce są zdecydowanie bardziej rozbudowane od sztywnych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że pochłaniają one więcej czasu i pieniędzy podczas serwisu. Oryginalne amortyzatory rowerowe od renomowanego producenta, to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.