Dlaczego warto kupić lepszy rower na raty 0%?

Amp-Mtb  > Rowery >  Dlaczego warto kupić lepszy rower na raty 0%?
0 Comments

Dobre rowery potrafią kosztować nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. Ale to nie oznacza, że by cieszyć się komfortową jazdą trzeba wydawać aż tak duże pieniące. Nie oszukujmy się jednak, na dobry, komfortowy rower trzeba jednak wyższą kwotę pieniędzy.

Dlaczego nie warto oszczędzać przy zakupie roweru?

Dobry rower to nie tylko taki, który jest odpowiednio dobrany do wzrostu i budowy ciała rowerzysty, oraz do rodzaju aktywności rowerowej jaką preferuje. Ważne jest też by wszystkie podzespoły były dobre jakościowe, a wybrane techniczne rozwiązania jak najbardziej komfortowe. Tanie modele często albo są słabe jakościowo, albo zastosowana w nich mało komfortowe rozwiązania techniczne.

Oczywiście jeżeli ktoś zamierza poruszać się rowerem tylko na krótkie dystanse, by np. omijać korki w drodze do pracy, to często i te najtańsze modele będą wystarczające. Ale już przy dłuższych, nawet tylko weekendowych, przejażdżkach np. za miasto bez wątpienia brak dobrych amortyzatorów i przerzutek będzie negatywnie wpływało na komfort jazdy. Dlatego warto dołożyć, jeśli nie gotówkę, to przecież zawsze można kupić rower na raty.

Jak nie przepłacić przy zakupie na raty?

Zakup roweru na raty to nie problem, większość sklepów rowerowych oferuję jakąś formę tego typu sprzedaży. Jenak oferty banków mogą być bardzo różne, i nie koniecznie tam, gdzie cena wybranego modelu jest najniższa zakup roweru na raty będzie najtańszy. Przed wyborem punktu sprzedaży warto wcześniej zorientować się jakie są koszty zakupu na raty, ile wynosi prowizja, stopa procentowa, a najlepiej RRSO – im niższe tym lepiej. Warto też upewnić się czy przy zakupie na raty nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów typu ubezpieczenie.