Bezpieczeństwo od stóp do głów – wybór kasku damskiego

Amp-Mtb  > Akcesoria rowerowe >  Bezpieczeństwo od stóp do głów – wybór kasku damskiego
0 Comments
kask damski

Kask rowerowy można uznać za niezwykle ważny dodatek stroju każdego rowerzysty. Zapewnia on komfort i poczucie bezpieczeństwa. W sklepach ze sprzętem rowerowym można znaleźć szeroki asortyment rozmaitych kasków rowerowych. Różnią się one kolorystyką, wzornictwem, mają różne zastosowania i przeznaczenie. Dobór odpowiedniego kasku można uznać za niełatwe zadanie, zwłaszcza w przypadku damskich kasków rowerowych. Oprócz zapewnienia doskonałej ochrony kask damski może pełnić również funkcję stylowego elementu stroju.

Jak wybrać idealny kask damski rowerowy?

Właściwie dobrany kask powinien być dostosowany do potrzeb rowerzystki. W poszukiwaniu dobrego kasku warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj roweru oraz trasy, jakie najczęściej są wybierane. Kaski rowerowe można podzielić na cztery kategorie:

  • kaski MTB, które mogą świetnie sprawdzić się na trasach górskich. Posiadają one solidny daszek, chroniący przed słońcem i deszczem, są mocno zbudowane, opływowe, mają solidną wentylację;
  • kaski miejskie, mające mniej opływowy kształt, jednak posiadają one oryginalny i ciekawy design;
  • kaski szosowe, przypominające kaski MTB, jednak nie posiadające daszka;
  • kaski typu orzeszek, które mogą znakomicie sprawdzić się nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale również na rolkach.

Dobry kask rowerowy damski, niezależnie od przeznaczenia, powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości, powinien stawiać opór pod naciskiem. Ważną kwestią jest również dokładne dopasowanie do rozmiaru głowy i otwory wentylacyjne, które zapobiegają poceniu się głowy. Powinien też posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty.

kask rowerowy damski

Wygląd też jest ważny

Damski kask rowerowy różni się od męskich modeli wyglądem, rozmiarem i wagą. W ofertach sklepów rowerowych można znaleźć wiele modeli kasku damskiego. Mają one bogatą kolorystykę i interesujące wzory. Wykonane są z nowoczesnych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i niezwykle zgrabne. Twarzowy kask rowerowy może zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i atrakcyjny wygląd. 

Jaki powinien być damski kask rowerowy?

Szukając właściwie dobranego kasku, warto zwracać uwagę nie tylko na jego parametry i przeznaczenie. Bardzo istotną kwestię stanowi jakość materiałów, z których jest wykonany. Niebagatelne znaczenie ma także fason kasku, jego kolor i estetyka.